TRHÁK VE VAŠEM ŠATNÍKU aneb KAŽDÁ POTŘEBUJEME SVÉHO HRDINU!

Osobně jsem notorický milovník základních kousků a neutrálních barev. Dá se s nimi do nekonečna kombinovat, hrát a tvořit.  A přestože je notoricky miluju, je nasnadě otázka, jak se s nimi nezačít nudit. Napadlo vás to někdy taky?  Jak ozvláštnit šatník, aniž byste neustále kupovaly nové a nové věci? Mám pro vás jeden nápad. Potřebujeme na to svého hrdinu.

SÍLA TŘETÍHO KOUSKU aneb KAŽDÁ POTŘEBUJEME SVÉHO HRDINU

Třetí kousek je v tomto případě váš hrdina, je to doplněk nebo kousek oblečení, který dodává jiskru a nádech osobitosti  vašemu outfitu, když všechno ostatní, co máte na sobě je podklad,  basic čili základní  kousky. Jednou to může být skvělý šperk, podruhé výrazné sako.

V čem vám může hrdina pomoci a co vám přinese? To, že nám pomůže dva neutrální kousky doplnit o třetí, silný. A ozvláštnit tak původní kombinaci.  A takto lze donekonečna doplnit spousty základních kousků a kombinací, které vás již začínají nudit.

Aby mohl hrdina správně fungovat, potřebuje mít prostor vyniknout.  Ve filmu máme většinou jednoho hlavního hrdinu,  několik vedlejších rolí  a celý příběh lépe funguje. Stejně tak  to je i s outfitem: příliš mnoho hlavních hrdinů může rozbít celý příběh (outfit). Pokuste se nosit pouze 1 hrdinu na celý outfit (případně 2 pokud jeden hrdina je šperk). V opačném případě můžou být ostatní kolem nás přesycení a nebudou vědět, kam zaujmout svou pozornost a celý outfit bude působit přeplácaně.

Jak poznat ty základní kousky od hrdinů se můžete  dozvědět v mém eBooku, který máte k dispozici zdarma, a který vám, mj. pomůže rozeznat tyto základní kousky od těch nadstavbových.

Konec suchým teoriím, níže uvádím konkrétní obrázkové příklady mých outfitů a jejich hrdinů, které jsem si v poslední době oblíbila. Abyste měly konkrétní obrázkovou představu, že být „hrdinou“ může být vlastně cokoliv.

PRVNÍ INSPIRAČKA:

Tady je můj nejnovější hrdina: zelené kalhoty cullotes. Koupila jsem jej v lednovém výprodeji, takže za pár kaček. 🙂 A funguje mi, protože je nositelný s několika dalšími tričkami a košilemi z mého šatníku, skvěle se dá doplnit křivákem, či jakýmkoliv černým sáčkem. Zároveň fungují s mnohými typy i barvami bot od tenisek po lodičky, které už v šatníku mám. Koupí výrazných kvalitních kalhot, je možné docílit kombinace několika zajímavých outfitů.

Basics čili možné základní kousky outfitu : bílá trička s proužky, s puntíky, bílá košile, černý křivák, bílé tenisky, černé lodičky..

Hrdina: zelené kalhoty cullotes

Bonus (u mě nositelné s hrdinou červené lodičky)

Power of third piece/every body needs hero

Power of third piece/every body needs hero by prochazkova-zuzana featuring a faux leather jacket

DRUHÁ INSPIRAČKA

Mým druhým velmi oblíbeným kouskem hridnou jsou červené lodičky a červená rtěnka. Ohromně ráda je přidávám k níže uvedeným kouskům v různých kombinacích. S klasickými barvami a materiály vytváří  zajímavý doplněk a pozvedá outfit o úroveň výš. Cítím se v v nich skvěle žensky a mohu je zkombinovat s velkou částí svého dosavadního šatníku.

Basics čili možné základní kousky outfitu: Džíny, džínová košile, tělový rolák, černý kabát, bílý rolák, černá sukně, černý klobouk

Hrdina: červené lodičky + červená rtěnka

Everybody needs hero (red highheels)

 

TŘETÍ INSPIRAČKA

Můj nejnovější hrdina je batoh od firmy Herschel. Přestože se hrdina jeví být základním a minimalistickým kouskem,  má výrazný prvek/detail ve svém retro řešení s popruhy. Kdo říká ,že hrdina musí kričet na dálku? 🙂 Stačí zajímavý detail, který podtrhne celý outfit. A každopádně s vámi a vaší osobností musí fungovat. Pro mě tento detail byl láska na první pohled, ke všemu je to batoh velmi funkční, takže splňuje další z požadavků na to, že je kvalitním Hrdinou.

Basics: kabát v barvě camel, černý křivák, bílá bunda, nude boty, bílé tenisky..
 Hrdina : černý batoh značky Herschel
Everybody needs hero (herschel bag)

 

7 OTÁZEK, KTERÉ SI POTŘEBUJETE POLOŽIT, NEŽ SI KOUPÍTE HRDINU DO SVÉHO ŠATNÍKU

 

V kolekcích mých oblíbených outfitů s jejich hrdiny můžete vidět několik společných a pár jedinečných prvků, které moji hrdinové mají. A já chci, aby pomohly i vám, než si rozhodnete nějaký do šatníku pořídit. Proto doporučuji, abyste před jejich koupí vzaly v úvahu tyto otázky:
1. Mohu nosit daný kousek na víc způsobů?
2. Funguje s celou řadou kousků, které již mám ve svém šatníku? Mohla bych s ním vyvtořit několik kombinací?
3. Má barvu a styl, který mi opravdu lichotí?
4. Cítím se v tom pohodlně?
5. Opravdu se mi líbí ten výrazný vzor/detail?
6. Reprezentuje můj osobní styl?
7. Cítím se v něm svá, když jej mám na sobě?

Už vás hlodá, že možná některé z vašich kousků šatníku/doplňků jsou těmi vašimi hrdiny? Já doufám, že ano 😉  Nakoukněte do něj, zkuste  pomocí eBooku rozlišit jednotlivé kousky a zeptejte se sami sebe, proč je máte rádyproč vám fungují. Pomůže vám to objasnit, co jsou ti vaši hrdinové, proč a jak vám fungují! 🙂 Zkuste s nimi začít vytvářet  nové, ozvláštněné kombinace a outfity. A užijte si tu sílu třetího hrdinného kousku 😉

A pokud vás to bude bavit, zkuste taky nakouknout na můj další připravovaný eBook, jehož cílem je vás provést procesem sestavení chytrého šatníku, tedy takového, který vás jednou provždy zbaví myšlenek, že nemáte co na sebe 😉
Zuzana je osobní stylistka, minimalistka a vysoce citlivá osoba v jednom. Svým působením pomáhá ženám vytvořit skvělý, osobitý a udržitelný šatník. Je autorkou návodu Jak správně vybrat základy šatníku >> a eBooku " Plná skříň, ale nemám co na sebe?!" 10 důvodů & 10 řešení >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.