Návod: Jak zabránit impulzivní/nevhodné koupi do šatníku


Dneska začnu těžším a bohužel stále aktuálním tématem: od začátku války na ukrajině jsme myslím všichni pocítili určité otřesy, ať už ve vnějším či svém vnitřním světě. A jak už jsem sdílela na stories,  i já jsem se potřebovala se situací na Ukrajině nějak srovnat. Přiznávám, že v prvních dnech mi některé z věcí, které s vámi běžně sdílím,  přišly „malicherné a malé“  v kontextu doby  a nedávlo mi smysl je vůbec sdílet. 
Postupem času mi došlo, že se potřebuju vrátit k sobě samé a věcem které mě baví. Jedině tak budu něco platná i pro ostatní. 


A vlastně mi to připomnělo to, co s vámi chci už delší dobu sdílet: tyhle (a nejen tyhle) emoční rozkolísání nás mohou vést k tzv. Quick fixům, neboli rychlým a dočasným řešením, jak zaplácnout nějakou svou emoční díru.   Mohou vést k takovým „emočním náplastem“ jako je „rychlá dávka pozitivní emoce“ ve formě koupě něčeho nového (a bohužel často nepotřebného) na zlepšení nálady. 


A proto pro vás mám návod: jak  se vyhnout téhle emoční náplasti, emoční či impulzivní koupi. Něco, co vám může pomoci v případě, že budete zvažovat další koupi. Před rozhodnutím si projďete rychlo-návodem a budete vědět, jestli nespadáte do pasti emočního či impulzivního nákupu, který by vám jen plnil šatník a vedl vás k situaci plná skříň, ale nic nas sebe
Návod vychází z návrhu organizace Fashion Revolution a je k dispozici s jejím laskavým svolením. 🙂

Zuzana je osobní stylistka, minimalistka a vysoce citlivá osoba v jednom. Svým působením pomáhá ženám vytvořit skvělý, osobitý a udržitelný šatník. Je autorkou návodu Jak správně vybrat základy šatníku >> a eBooku " Plná skříň, ale nemám co na sebe?!" 10 důvodů & 10 řešení >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.