Výzva 2022: Méně nákupů, více co na sebe

Nevím jak vy, ale já moc nemám ráda novoroční předsevzetí. Pokud chci něco změnit, nemění na tom nic to, jestli je začátek nebo konec roku. A taky proto, že novoroční předsevzetí častou svádějí k tomu, naložit si toho na sebe moc, nebo ukousnout velký krajíc. A pak je nesplnit. 

Proto mě napadlo spíš vás inspirovat. Něčím, co můžete začít v pátek, v březnu nebo o letní dovolené. Je to na vás. Jde mi o to, nabídnout vám něco udržitelného. Něco, co by mohla být zátěž tak akorát. Měla by být tak akorát udržitelná a zároveň vás vést k udržitelnému šatníku. A o co jde?

Výzva pro rok 2022: Méně nákupů, více co na sebe. 

„Plná skříň, ale nemám co na sebe”?! Kdo by tuhle větu z nás žen někdy nezažil. I proto jsem pro vás letos připravila rozšířenou a aktualizovanou verzi oblíbeného eBooku, řešící tuto frustraci. A ikdyž jste tuhle frustraci dle eBooku ještě nevyřešila, nebo naopak jste již vyřešila,  mám pro vás tip na  rozšiřující výzvu. Celoroční výzvu Méně nákupů, více co na sebe. 

Osobně jsem v bodě, kdy mám pocit, že mám v šatníku víc než dost a už půl roku „jedu“ v módu malých či žádných nákupů do svého šatníku. Proto se budu dál snažit “nakupovat” (rozuměj hledat) věci ve svém vlastním šatníku a dát větší prostor ke kreativitě. Mým cílem rozhodně není striktní ne dalšímu nákupu, nebo absolutní dokonalost. Proto se ani vy nenechte strhnout a sama rozhodněte, v jaké části cesty k vašemu osobitému a efektivnímu šatníku jste a zda je to vůbec pro vás. Mým cílem bude dát prostor kreativitě (tedy více tvořit z toho, co již mám). Pro vás to může být to samé, podpořené možností učit se o principech šatníku , poznávat svůj osobní styl, což je jistě dlouhodobě užitečnější, než další a další nákupy. Cílem je také pomoci vám přestat hledat další kousky do šatníku, které třeba již v šatníku máte, ale jste příliš zahlcená či zaslepená je vidět. 

Pokud jste stejně naladěná, přidejte se do této výzvy. Novoročních výzev je dostupných více, nicméně mně se nejvíce líbila ta od dánské influencerky Signe Hansen (www.uselesswardrobe.dk), kde se každý měsíc můžeme zaměřovat na jednu oblast, která pomůže více vytvářet z vlastního a méně nakupovat.

Protože je začátek roku 2022, pojďme se rovnou zaměřit na první měsíc výzvy. V lednu se zaměřme především na reorganizaci vašeho šatníku. Pokud nemáte dostatek ramínek, vybavte se jimi a pusťte se od organizace. Mým cílem při třídění svého šatníku, či šatníku klientů je, aby byl šatník místem, kam se rádi vracíte. Takovým malým, přehledným “obchodem” z něhož ráda tvoříte outfity. 

Celou výzvu a oblasti na každý měsíc vidíte na obrázcích níže a případně máte k dispozici v PDF ke stažení tady.

Skvělý rok 2022 vám přeje vaše,

Zuzka

Zuzana je osobní stylistka, minimalistka a vysoce citlivá osoba v jednom. Svým působením pomáhá ženám vytvořit skvělý, osobitý a udržitelný šatník. Je autorkou návodu Jak správně vybrat základy šatníku >> a eBooku " Plná skříň, ale nemám co na sebe?!" 10 důvodů & 10 řešení >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.