ZÁKLADY JAKÉHOKOLIV ŠATNÍKU

Není pochyb o tom, že základy šatníku jsou velmi individuální záležitost a těžko je budeme mít všichni stejné. Přesto se lze základy v šatníku vzájemně inspirovat a hledat si v nich ty své.

Moje základy šatníku jsou poměrně univerzální a jednoduché kousky, které právě tím zajišťují mnohočetnou kombinovatelnost a zvyšují počet outfitů, které s nimi lze tvořit, jak o tom mluvím ve svém eBooku. Snižují frustraci a pocit typu „Plná skříň a přitom nemám co na sebe!“

Ve chvíli, kdy jsem si vytvořila dobré základy svého šatníku, velmi jednoduše jsem byla schopná vytvořit si Efektivní Šatník, který je mým pojetím známého systému capsule wardrobe, čili možnho přeložit kapsulového šatníku.

Základy mého šatníku jsou nastaveny tak, abych je mohla nosit kdykoliv, bez ohledu na roční období, pouze je vhodně kombinuji. Do šatníku pak také dle období přidávám sezónní prvky (šortky, sukně v létě, svetry v zimě) případně přidávám nějaký trend, abych svůj šatník osvěžila a přidala do něj špetku aktuálnosti. A toto je princip a smysl, jak Efektivní Šatník vnímám a co pro mě znamená. Je to tedy adaptace smysluplných a kvalitních základů šatníku, ze sezony na sezónu, na celistvý aktuální a osobitý šatník.

Považuji za důležité zmínit, že se může zdát, že moje outfity pak můžou vypadat stejně, ale stačí drobná změna, doplňku a kousku bot a celý outfit pak může změnit dojem a náladu, kterým působí.

Dobře zvolené základy šatníku lze skvěle mixovat mezi sebou, nebo je kombinovat s trendovými kousky, případně využívat vrstvení a zvyšovat tak počet kombinací a variant, které v šatníku vznikají. Velká výhoda univerzálních základů šatníku je, že jsou využitelné a kombinovatelné pro jakékoliv příležitosti a role, které ve svém životě zastáváme.

Mými celoročními základy šatníku se můžete inspirovat níže.

Vytvořeno v aplikaci www.urstyle.com
Zuzana je osobní stylistka, minimalistka a vysoce citlivá osoba v jednom. Svým působením pomáhá ženám vytvořit skvělý, osobitý a udržitelný šatník. Je autorkou návodu Jak správně vybrat základy šatníku >> a eBooku " Plná skříň, ale nemám co na sebe?!" 10 důvodů & 10 řešení >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.