JEDEN SKVĚLÝ OUTFIT, KTERÝ MÁME KAŽDÁ V ŠATNÍKU (a nevíme o tom)

Dnes vám chci ukázat jeden outfit, jehož části už velmi pravděpodobně ve svém šatníku máte, jen nevíte, že je můžete poskládat do skvělého outfitu.  Zároveň je tento outfitu univerzální pro všechny, bez ohledu na věk, váhu styl. Můžete jej prostě vytvořit po svém, bez ohledu na to, jaký osobní styl máte.


Bude totiž řeč o jednom z mých osobních zlatých grálů a univerzálně lichotivých outfitů. A to konkrétně o monochromatickém (= tedy jednobarevném) outfitu. Pokud jej vytvoříte podle těch zásadních stylingových principů, pak umí divy.

Proč je tak skvělý?

Co dělá správně nastylovaný monochromatický outfit tak skvělým outfitem? Tyhle jeho efekty:

  • Prodlužuje
  • Zeštíhluje
  • Vytváří dojem skvěle vypadajícího a zajímavého outfitu, přestože je vlastně jednoduchý

Což jsou skvělé zásady nadčasového outfitu, který vám vydrží v šatníku na věky, co myslíte? 

Vzpomínám na období, kdy jsem sama neznala zásadní kouzla a principy módního stylingu. Pamatuji si, že jsem v té době vídala ženy, které nosily jedno barevné, zejména celočerné outfity a vypadaly v nich skvěle, zajímavě. Zároveň se mi tenkrát ( a vlastně i teď) hrozně líbilo, jak jednoduché řešení outfitu to je. Tenkrát, s minimální znalostí, zkušeností, jsem to doma takvy vyzkoušela a a vypadala v tom… no jako v teplákovce. V té kombinéze z 90. let. A to předpokládám nechcete. 😀

Aby se vám tohle nestalo, Ukážu vám malý trik, který celý ten monochromatický outfit přetočí v ten fantastický outfit, který lehce vytvoříte z vlastní skříně.

Tipy jak vytvořit monochromatický outfit

1) Hrajte si s materiály

Monochromatický outfit bude vypadat jako „teplákovka“ ve chvíli, pokud kombinujete stejné materiály na spodní část těla jako na horní. Pokud jsou totiž materiály stejné, vytvářejí ten jednolitý efekt, tedy efekt teplákovky.

Proto při jeho vytváření míchejte různé textury materiálu. Uvedu vám konkrétní příklad na černý monochromatický outifit, který pro vás bude pravděpodobně jednoduše vytovřitelný, protože nějaké černé kousky jsou většinou v každém šatníku.

Při vytváření monochromatického looku zkuste například: černé kožené kalhoty dolů, plateninu (svetřík/svetr) na horu. Textura se bude značně lišit a celkový outfit pak bude plastický a tedy pro vaše oko i oko ostatních více zajímavý. Nebo černé džíny, saténové tílko nahoru a kožený křivák nahoru – jako mám na fotce. Vnímáte ten rozdíl textury? Nádherně funguje 🙂 

Podobný princip jako je monochromatický outfit je tvorba jednobarevného outfitu tón v tónu. Tzn. budete jej tvořit z kousků stejné barvy, jen využijtete o krapet „světlejší“ či o krapet „tmavší“ variantu na dílčí kousky. Tak jak vidíte níže na fotkách. Pozor jen na to, aby byla barva stejné teploty. (teplá či studená). Pokud je teplota barev pro vás už „vyšší dívčí“, můžete se to (a nejen to) naučit v mém novém eBooku anebo se držte se doporučení s texturou.

2) Vrstvení

Správně zvolená vrstva udělá každý outfit zajímavější. Náznak už jste viděli v mém předchozím tipu. Velmi univerzální je kombinace bavlněného trička, černých džínů a navrch koženou bundu.

3) Zajímavý doplněk

Boty, kabelka, šátek, šperky nebo dokonce červená rtěnka. To všechno může pomoci vyniknout jakému koliv outfitu. Ovšem absolutně může vyniknout právě díky tomu jednobarevnému podkladu vašeho outfitu. Celočerný outfit je váš základ a doplněk dodá tu pomyslnou třešinku na dortu. 

Můžete přidat zářivé boty, zábavnou kabelku, zajímavý vzor šátku. Cokoliv, co “rozbije” jednu barvu a zaměří pozornost je skvělá cesta, jak udělat monochromatický outfit daleko více zajímavý. A přitom je to totálně jednoduché 🙂 

4) Hrejte si s úpravou vlasů nebo make-upem

Můžete nosit například celočerný outfit a zvolit k němu výraznou červenou rtěnku. Nebo můžete mít celočerný outfit a udělat něco naproso výrazného v líčení očí. Nebo vyzkoušejte nějaký zajímavý účes (mě v tomto ohledu bohatě stačí a funguje kontrast s mojí zrzavou barvou vlasů) .

Prostě jakákoliv výraznější hra na všem obličeji bude fungovat a celý outfit povýší. 

Takže vždycky když budete nosit monochromatický outfit, můžete se zkusit zamyslet, „co je ta jedna věc, kterou můžu udělat, abych povýšila outfit o level výš“ 🙂

A jako vždycky, mám pro vás ještě další inspiraci ve formě Pinterest nástěnky. Najeďte myší na nástěnku a rolujte směrem dolů.

Teď už víte, že monochromatický look je možné vytvořit skvěle a přitom stačí udělat jednu z těchto jednoduchých kroků a budete vypadat fantasticky.  Stačí prostě vědět jak na to a váš šatník pak nebude taková věda. Tak mrkněte do vašeho šatníku, jaký monochromatický outfit z něho vytvoříte a budu ráda, když mi dáte vědět. 🙂

Přeji vám krásný víkend a budu se těšit příště „napočtenou“

Vaše osobní módní stylistka

Zuzka

Zuzana je osobní stylistka, minimalistka a vysoce citlivá osoba v jednom. Svým působením pomáhá ženám vytvořit skvělý, osobitý a udržitelný šatník. Je autorkou návodu Jak správně vybrat základy šatníku >> a eBooku " Plná skříň, ale nemám co na sebe?!" 10 důvodů & 10 řešení >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.