NEJEFEKTIVNĚJŠÍ ZPŮSOB, JAK SAMA OBJEVIT SVŮJ OSOBNÍ STYL

Z minulého článku už víte, co konkrétně je osobní styl, jak se odlišuje od módy, proč stojí za to, abyste se jím zabývala a co konkrétně vám jeho objevení do šatníku přinese. Proto vám teď přináším druhou část vaší cesty za osobním stylem, a to konkrétní návod, jak jej objevíte.

Na začátek bych ráda zmínila, že osobní styl má několik „pater“, ale to zásadní je objevit vůbec základní esenci vašeho osobního stylu. Než se pustíme na cestu objevení téhle esence, prozradím vám zásadní informaci. Esence vašeho osobního stylu už je pravděpodobně obsažena ve vašem současném šatníku, i přesto, že s ním nejste v tuto chvíli úplně spokojená. Většina lidí má nějaké jádro,  tedy esenci svého stylu, i ti, kteří prohlašují, že se o svůj šatník, natož módu nezajímají.

Jak objevit základní esenci vašeho stylu

I kdybyste tvrdila, že nemáte žádný styl, tak i doteď jste nějak vybírala oblečení do svého šatníku, prostě jste nějaké kousky upřednostňovala před ostatními a už tam se objevoval zárodek vaší stylové preference. To je přesně ten okamžik, kde se objevuje váš osobní styl. V této volbě. Je důležité to zmínit právě proto, abych vás podpořila v tom, že opravdu máte nějaký zárodek svého stylu a my se do něj teď ponoříme.

Styl je něco, co každý z nás už má. Všechno co potřebujeme udělat, je ho v sobě najít. „

Diane von Furstenberg

Krok 1.

  1. Podívejte se do svého šatníku a vyberte 6 – 8 vrchních dílů, které opravdu hodně nosíte. Je jedno, jak vypadají. Důležité je to, že je opravdu ráda nosíte a že je nosíte opravdu často. Vyberte k tomu jakýkoliv typ vrchního dílu, tedy nezávisle na tom, zda to bude tričko, halenka, topy, košile, blazery, saka, svetry, kardigany. Cokoliv kromě bund a kabátů, které pro tohle cvičení nevyužijeme. Je důležité, abyste byla k sobě upřímná, a nevytahovala kousky, které si “myslíte”, že nosíte často, nebo které jsou “pěkné a měly by v tom výběru být”. Vemte opravdu ty, které opravdu hodně ráda nosíte, nosíte je často a velmi se vám líbí. 

Není tady žádné špatně a správně. Váš osobní styl je prostě váš osobní styl.

Krok 2.

  1. Vyjměte 3 spodní části oblečení, které opravdu hodně ráda nosíte. Nezáleží, jestli to budou sukně, nebo kalhoty. Zároveň do této části můžete zařadit i šaty. Stejně jako u předchozí části, je i tady důležité, abyste vybrala ty kousky, které nosíte opravdu ráda na denní bázi. 

Krok 3.

Vyskládejte si tyto kousky před sebe, na postel, či rozvěste nějakým způsobem tak, abyste na ně dobře viděla. V tuto chvíli před sebou máte esenci vašeho stylu. Můžete začít mapovat, co mají společného. Jde tedy o to najít v tuto chvíli “klíčová slova” , která jsou společná pro tuto skupinu oblečení. Tímto způsobem začnete objevovat popis základní esence vašeho stylu. 

Klíčová slova mohou být česká, pokud se v češtině cítíte lépe, ale samozřejmě anglická, pokud vnímáte, že jsou pro váš styl a z pohledu módy vhodnější. Příklady klíčových slov, které můžete použít:

Romantický, klasický, minimalistický, boho, jednoduchý, ženský, sportovní, konzervativní, barevný, tradiční, výrazný, eleganční, edgy, rockový, bláznivý, kostkovaný, vzorovaný, …Apod. Samozřejmě nenechte se oklešťovat a použijte svá klíčová slova, která vás budou napadat. 

Jak pracovat s esencí osobního stylu?

Na základě těchto klíčových slov vám pak vytane charakteristika vašeho osobního stylu, který můžete otisknout do svého šatníku, ať už jste manažerka v korporátu, nebo maminka na mateřeské. Váš styl lze otisknkout do různých životních rolí, v různých formách. Můžete začít brouzdat na pinterestu a hledat inspiraci na základě klíčových slov. Zadávejte tyto charakteristiky do pinterestu a hledejte ty pravé outfity, které s vámi budou rezonovat a začněte si je ukládat na nástěnku vašeho osobního stylu, tak jak jsem o tom mluvila ve svém prvním eBooku, který je vám k dispozici ke stažení.

Existují různé způsoby, jak najít svůj osobní styl, nicméně tohle je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak si sama definovat to základní a zásadní z vašeho osobního stylu, což je jeho jeho esence. Až teprve po absolvování téhle „stylové základky“ stojí za to svůj styl rozvíjet a posouvat dál. Bez tohohle objevení a zvědomění esence vašeho stylu by byl hlubší ponor spíše matoucí a mohl vás dovést někam, kým nejste.

Jak rozvíjet svůj osobní styl dál?

Když znáte esenci svého osobního stylu, víte lépe, co opravdu vyjadřuje vás samotnou. Víte kým jste, jaká je vaše volba a nemá cenu se snažit být někým jiným. To co ale můžete udělat je, pracovat na co nejlepší verzi sebe samotné a svůj styl rozvinout a vyšperkovat. Což znamená, v rámci svého stylu, vypadat „sladěně“ „stylově“ „harmonicky“, prostřednictvím stylového archetypu, jehož znalost váš může dál inspirovat a rozvíjet. 

K čemu vám znalost stylových archetypů a objevení toho svého bude? Bude vaším východiskem. Východiskem k tomu z jakého modelu, archetypu, vychází váš osobní styl. Bude vám sloužit jako jakýsi model, z něhož můžete vycházet a jímž se můžete inspirovat. I ti nejlepší malíři začínali tak, že vycházeli ze velkých umělců a nejprve se učili jejich skvostná díla kopírovat. Mj. i díky tomu se zdokonalili ve své  tvorbě až nakonec sami dovedli vytvářet svoje vlastní skvostná díla. Obdobně slouží i stylové archetypy. Jako vaše ukotvení, jistý model, z něhož můžete vycházet a způsob jak vyšperkovat svůj osobní styling. Tímto způsobem se učí i módní stylisté.

A pokud se po objevení své základní esence budete chtít věnovat i tomuto pokročilejšímu tématu (archetypům), je to ten pravý čas, postoupit do „stylové střední“, která už je hlubším tématem a zaslouží si více prostoru. Pro ty z vás, které se takto chtějí dále zdokonalovat ve svém stylu, jsem připravila průvodce, který vás krok za krokem v tomto povede. S náležitým prostorem, které tohle téma potřebuje. A to konkrétně v rámci mého druhého eBooku, kde odhaluju zásadní prinicpy módních stylistů.

Přeji vám hodně zábavy pri objevování i dalším rozvoji vašeho osobního stylu. A kdybyste cokoliv potřebovala, napište mi 🙂

Sdredně zdraví vaše osobní módní stylistka

Zuzka

Zuzana je osobní stylistka, minimalistka a vysoce citlivá osoba v jednom. Svým působením pomáhá ženám vytvořit skvělý, osobitý a udržitelný šatník. Je autorkou návodu Jak správně vybrat základy šatníku >> a eBooku " Plná skříň, ale nemám co na sebe?!" 10 důvodů & 10 řešení >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.